SMS parkování
Potřebuji jízdenku

Potřebuji jízdenku

platební kartou, mobilní aplikací MOJE DPKV
Chci časovou jízdenku

Chci časovou jízdenku

na mojí Karlovarské kartě
Chci lanovkou

Chci lanovkou

na rozhlednu a do restaurace

SMS parkováníJiž nemusíte hledat drobné mince ani rozměňovat bankovky. Prodloužit parkovné můžete nyní z kavárny nebo v průběhu Vašeho obchodního jednání bez toho, že byste se museli vrátit k parkovacímu automatu. Jediným předpokladem pro použití této služby je mobilní telefon, který má povolenou službu Premium SMS (tuto službu lze zdarma aktivovat na zákaznické lince Vašeho mobilního operátora – Telefónica O2, T-Mobile, Vodafone, U:fon).
1. PARKUJI JEN PŘÍLEŽITOSTNĚ

PLATBA SMS:

2. PARKUJI PRAVIDELNĚ A ČASTO

CHCI PLATIT PROZVONĚNÍM:

Jak zaplatit pomocí SMS?

Parkovné zaplatíte odesláním SMS ve tvaru:

KVmezeraZÓNAmezeraRZmezera DOBASTANI

kde ZÓNA je číslo parkovací zóny, ve kterého parkujete.

Příklad SMS:

Po odeslání SMS na číslo 90230 obdržíte zpět potvrzující SMS – elektronický parkovací lístek, který obsahuje potvrzení úhrady Vašeho parkovného a dobu platnosti. Pro prodloužení doby parkování pošlete stejnou zprávu s příslušnou dobou v hodinách, o kterou chcete stání prodloužit. Stávající parkovací lístek musí být platný, pak dojde k jeho prodloužení. V případě, že si objednáte parkovné na konci provozní doby parkoviště, zbylé minuty se Vám překlopí do dalšího dne.

Napsal jsem špatně RZ do objednací SMS. Co dělat?

Pro opravu chybně zadané RZ pošlete SMS ve tvaru

KVmezeraIDPARKOVACIHOLISTKUmezeraNOVARZ

Příklad SMS:

KV 459 1H29988

na číslo 910 308 301. ID parkovacího lístku naleznete v SMS, která Vám přišla jako „parkovací lístek“. Tuto změnu lze provést do 5 min. od odeslání objednací SMS.

Jak prodloužím dobu parkování pomocí SMS?

Pro prodloužení doby parkování pošlete stejnou zprávu s příslušnou dobou v hodinách, o kterou chcete stání prodloužit. Toto prodloužení lze provést kdykoliv během platnosti stávajícího parkovacího lístku nebo ještě 5 minut po vypršení platnosti stávajícího lístku. V případě, že si objednáte parkovné na konci provozní doby parkoviště, zbylé minuty se Vám překlopí do dalšího dne.

Jaká je cena SMS?

Cena jakékoliv Vámi odeslané SMS je účtována jako běžná SMS podle tarifu Vašeho operátora. Na Váš mobil bude doručena potvrzující SMS s vyznačenou platností doby parkování pro zadanou RZ – „parkovací lístek“.

Cena potvrzující SMS („parkovacího lístku“) včetně DPH odpovídá objednané ceně parkovného.

Jaký je ceník SMS parkovného?

Ceník SMS parkovného je shodný s ceníkem, který je umístěn na parkovacím automatu.

Jaká je provozní doba placených parkovišť v Karlových Varech?

Parkování je zpoplatněno celoročně 7:00 - 18:00.

Kdo zajišťuje kontrolu SMS parkovného?

Kontrolu SMS parkovného zajišťuje Městská policie Karlovy Vary pomocí on-line zařízení.

Potřebuji doklad o zaplacení?

Doklad o zaplacení SMS parkovného je k dispozici na webové stránce města v sekci SMS parkovné, nebo přímo na této stránce výběrem položky Doklady o zaplacení. Vstup do aplikace je přes číslo mobilního telefonu, pro které doklad požadujete. Ovládání je popsáno přímo v aplikaci.

Co dělat, když to nefunguje?

V tomto případě je nutné zkontrolovat:

zda máte aktivovanou službu Premium SMS. To lze zjistit na zákaznické lince Vašeho operátora a případně službu aktivovat. Aktivace je zdarma.

zda máte správný tvar SMS zprávy. Ověřte dle návodu na parkomatu.

zda odesíláte SMS na správné telefonní číslo (90230) anebo u prozvonění zda máte zadané platné telefonní číslo dle návodu.

zda máte v dané chvíli signál. Služba funguje jen na SIM kartách českých mobilních operátorů (Telefónica O2, T-Mobile, Vodafone, U:fon)

Přechod k jinému operátorovi

Pokud zákazník v poslední době změnil operátora, nemusí být zcela automaticky aktivována služba Premium SMS a musí si tuto skutečnost ověřit na zákaznické lince svého operátora.

Chci si zaregistrovat RZ a parkovné uhradit prozvoněním. Jak na to?

Chcete-li si maximálně zjednodušit platbu parkovného, zaregistrujte si svou RZ ke svému mobilnímu telefonu. Pošlete SMS ve tvaru:

KVRmezeraRZ

Příklad SMS:

Zpět obdržíte zdarma SMS s žádostí o potvrzení správnosti registrace. Stačí poslat SMS s textem: ANO KVR na číslo 90230. Zároveň tímto také souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (telefonní číslo, RZ) v systému SMS parkovného. K 1 mobilnímu telefonnímu číslu lze zaregistrovat 1 RZ.

Cena odeslané registrační SMS je účtována jako běžná SMS podle tarifu u Vašeho mobilního operátora. Tím je registrace ukončena – systém Vás zná a k Vašemu telefonnímu číslu má přiřazenu zadanou RZ. Nyní můžete používat prozvonění pro úhradu SMS parkovného.

Napsal jsem chybně registrační SMS?

Pokud jste v registrační SMS udělali chybu v RZ nebo ke svému mobilu chcete registrovat RZ jiného vozidla, můžete provést opravu pomocí SMS odeslané na telefonní číslo 910 308 302. SMS musí být odeslána ve tvaru:

KVmezeraRZmezeraNOVARZ

Příklad SMS:

KV RZ 1H29988

Jak zaplatím parkovné prozvoněním?

Základním předpokladem je registrace Vaší RZ a čísla Vašeho mobilního telefonu do systému SMS parkovného. K 1 mobilnímu telefonnímu číslu lze zaregistrovat 1 RZ. Po úspěšné registraci můžete uhradit parkovné pouhým prozvoněním na speciální telefonní čísla dle návodu na parkovacím automatu. Telefonní číslo se mění v závislosti na parkovací zóně a na době parkování.

Prozvonění není zpoplatněno a bude automaticky ukončeno ze strany systému. Zpět obdržíte potvrzující SMS – elektronický „parkovací lístek“, že Vaše parkovné bylo uhrazeno s dobou platnosti. Cena SMS, která Vám přijde na mobil jako „parkovací lístek“ se rovná ceně parkovného. V případě, že si objednáte parkovné na konci provozní doby parkoviště, zbylé minuty se Vám překlopí do dalšího dne.

Jak prodloužím dobu parkování prozvoněním?

Pro prodloužení doby parkování prozvoňte znovu telefonní číslo s vybranou dobou stání. Stávající parkovací lístek musí být ale platný, pak dojde k jeho prodloužení. Pokud jeho platnost vypršela, prozvoněním si zakoupíte parkovací lístek nový. V případě, že si objednáte parkovné na konci provozní doby parkoviště, zbylé minuty se Vám překlopí do dalšího dne.

Jsem zaregistrován, ale chci si u této registrace změnit RZ. Co dělat?

Pro změnu RZ pošlete SMS na telefonní číslo 910 308 302. SMS musí být odeslána ve tvaru

KVmezeraRZmezeraNOVARZ

Příklad SMS:

KV RZ 1H29988

Jak zruším registraci mé RZ(SPZ) v systému SMS parkovného?

Pro zrušení Vaší registrace v systému SMS parkovného (deaktivace služby) pošlete SMS ve tvaru:

STOPmezeraKVR

na 90230. Deaktivace služby Vám bude potvrzena zpětnou SMS.

Kde mohu reklamovat nefunkční službu SMS parkovného – poslal jsem SMS (prozvonil příslušné číslo) – parkovací lístek jsem neobdržel?

Reklamace a stížnosti zákazníků lze podat telefonicky na tel. 910 303 126. Bude s Vámi vyplněn reklamační protokol. Aby bylo možné ověřit, že jste majitelem mobilního telefonu, na který resp. na jeho přípojné číslo se bude vztahovat reklamace, mějte tento přístroj u sebe.

Provozovatel SMS parkovného (MATERNA Communications a.s.) Vaši reklamaci ve spolupráci s mobilními operátory prověří a v případě, že bude uznána za oprávněnou, Vám budou vráceny vynaložené finanční prostředky.

Cizinci mohou službu využívat pouze v případě, že mají ve svém mobilním přístroji SIM kartu jednoho z českých operátorů a povoleny Premium SMS služby. Na zahraničních SIM kartách tato služba není funkční.

Dokumenty ke stažení

Všechny informační cedule týkající se SMS parkovného ve městě Karlovy Vary, se kterými se můžete setkat na jednotlivých parkovacích automatech, si můžete stáhnout i v elektronické podobě a prohlédnout v klidu domova.

Kdo je provozovatelem systému SMS parkovného?

Službu technicky zajišťuje MATERNA Communications a.s., zákaznická podpora, reklamace: helpdesk@maternacz.com, tel. 910 303 126 (8.00-16.30 hod.), www.maternacz.com.

Obecná pravidla k Premium SMS službám: www.platmobilem.czAktuálně pro vás

  • Od 16. 5. 2016 je zprovozněna 4. zóna placeného parkování. Tato zóna se nachází v Mariánskolázeňské ulici.

  • Od 1. 7. 2014 zprovozněna 3. zóna placeného parkování.

  • Od 2. 1. 2013 je zprovozněna pro naše občany i návštěvníky města Karlovy Vary nová služba SMS parkovné, která jim umožní velmi pohodlně zaplatit za parkování. Zde se můžete seznámit s touto službou a dozvíte se, jak na to …


Popis, jak zaplatit pomocí SMS

NALEZNETE ZDE

***

Aktuálně

.....
Cena nafty a adBlue:
Diesel 30.50 Kč
adBlue 17.30 Kč

Novinky emailem

Vložte svůj email a budete informování o událostech a slevách v karlovarské hromadné dopravě.
*

> odběr novinek může být kdykoli zrušen.
Karlovy VarySdružení dopravních podniků